Zmniejsz częstotliwość podlewania do jednego razu w tygodniu

W porównaniu do tradycyjnych metod, worki do kropelkowego podlewania drzew TREEGATOR® pozawalają na znaczne zmniejszenie częstotliwość podlewania. W przypadku większości nowych nasadzeń worek TREEGATOR® napełniany jest tylko raz na 5 do 7 dni.

TREEGATOR® ORIGINAL
(po upływie = 8 godzin)

Głębokie nasycenie wodą

W przypadku większości nowych nasadzeń jednokrotne podanie wody z pojedynczego worka do kropelkowego podlewania TREEGATOR® zazwyczaj zapewnia wystarczającą wilgoć, aby utrzymać stabilny wzrost drzewka o grubości od 1 do 2 cali (25 do 50 mm) przez maksymalnie 7 dni. *

Zazwyczaj worki TREEGATOR® są używane podczas początkowych 1-2 sezonów wegetacyjnych (tj. od wiosny do jesieni) od nasadzenia. Jednakże worki te są trwałe i wytrzymają wiele lat. Oznacza to, że mogą być stosowane jako dodatkowe urządzenie do podlewania nawet w kolejnych sezonach- szczególnie w okresach suszy.

HARMONOGRAM NAWADNIA / TABELA WYDAJNOŚCI TREEGATOR®

Zapoznaj się z poniższą tabelą, aby uzyskać zalecany harmonogram nawadniania, pamiętając jednocześnie o następujących kwalifikacjach:

  • Pojemność wody (galony US/litry) worka TREEGATOR® jest uzależniona od zastosowanego zestawu worków oraz średnicy pnia (zobacz poniżej)
  • Rekomendacje bazują na powszechnie stosowanych zaleceniach nawadniania, które wynoszą 10 galonów US (37,85 l) wody na 1 cal (25 mm) średnicy drzewa *.
TREEGATOR® ORIGINAL ŚREDNICA PNIA PRZYBLIŻONA POJEMNOŚĆ WODY
(NA POJEDYNCZY WOREK)
REKOMENDOWANA ILOŚĆ NAPEŁNIEŃ NA TYDZIEŃ

POJEDYNCZY WOREK
1 do 2 cali
(2.54 to 5.08 cm)
15 galonów US
(56.78 litrów)
1 napełnienie na tydzień
2 do 3 cali
(5.08 do 7.62 cm)
14.75 to 14.25 galonów
(55.84 to 53.94 litry)
2 Fills Per Week

PODWÓJNY WOREK
4 do 5 cali
(10.16 do 12.70 cm)
23.5 galonów
(88.95 litrów)
1 napełnienie na tydzień
5 do 8 cali
(12.70 do 20.32 cm)
22.75 do 21.5 galonów
(86.11 do 81.38 litrów)
2 napełnienia na tydzień

APLIKATOR TREEGATOR® JR PRO ŚREDNICA PNIA REKOMENDOWANA ILOŚĆ NAPEŁNIEŃ NA TYDZIEŃ
Treegator Jr Pro Watering Schedule
15 galonów US
(56.78 litrów)
1 do 2 cali
(2.54 do 5.08 cm)
1 napełnienie na tydzień
2 do 3 cali
(5.08 do 7.62 cm)
2 napełnienia na tydzień
4 do 5 cali
(10.16 do 12.70 cm)
3 napełnienia na tydzień

Uwaga: produkty marki TREEGATOR® zostały zaprojektowane wyłącznie w celu ułatwienia użytkownikowi właściwego podlewania drzewa. Spectrum Products Inc., producent worków do podlewania marki TREEGATOR®, zaleca użytkownikom produktu przestrzeganie instrukcji instalacji i środków ostrożności przewidzianych dla każdego produktu marki TREEGATOR®. Instrukcje instalacji można znaleźć na dostarczonych etykietach produktów, materiałach opakowaniowych oraz na stronie www.treegator.com.pl. Jakiekolwiek inne użycie lub niewłaściwe użycie produktów marki TREEGATOR® do celów nie zaprojektowanych przez producenta dla swoich produktów nie jest zalecane. Spectrum Products Inc. i podmioty stowarzyszone nie będą odpowiedzialne za prawidłowe, niewłaściwe lub niewłaściwe użycie produktów marki TREEGATOR®.

Często zadawane pytania:

Ile czasu zajmuje opróżnienie worka TREEGATOR®?

Czas potrzebny do opróżnienia worka TREEGATOR® Original wynosi około 5 do 9 godzin. Czas ten może się nieznacznie różnić w zależności od warunków pogodowych, rodzaju gleby i drzew itp.

Czas potrzebny na opróżnienie worka TREEGATOR® Jr. Pro wynosi zwykle około 5 do 8 godzin. Czas ten może się nieznacznie różnić w zależności od warunków pogodowych, rodzaju gleby i drzew itp.'

Dlaczego pojedynczy cykle opróżniania worka TREEGATOR® nie zajmuje więcej czasu?

Podlewając, staramy się dostarczać wodę jak najgłębiej - niekoniecznie tak długo, jak to możliwe. Powolne podlewanie to najlepszy sposób, aby woda znalazła się głęboko pod ziemią, ale zbyt powolne podlewanie powoduje, że większość wody jest odparowywana zanim dotrze do systemu korzeniowego. Aplikatory TREEGATOR® są zaprojektowane tak, aby zapewnić głębokie nasycenie wodą bez zbędnych odpływów w najmniej potrzebnym czasie. Będziesz zatem podlewał drzewa i krzewy wydajniej i efektywniej niż konwencjonalnymi metodami, poświęcając na to mniej czasu.

Dlaczego worek TREEGATOR® nie musi być wypełniany codziennie?

Podlewanie z wykorzystaniem worka do kropelkowego podlewania drzew TREEGATOR® pozwala dostarczyć wodę głęboko pod powierzchnię gleby, bez zbędnych odpływów - za każdym razem. Oznacza to, że istnieje teraz wysokie stężenie wilgoci w glebie, z której nowo posadzone drzewo lub krzew może czerpać - potencjalnie przez kilka dni.

Również, po zastosowaniu dogłębnego podlewania, pozwalającego glebie na rozpoczęcie obsychanie, stymuluje się głęboki wzrost systemu korzeniowego. Utrzymywanie gleby zbyt wilgotnej przez zbyt długi czas lub jeśli miejsce ma zły drenaż w miejscu sadzenia, może ograniczyć dostęp tlenu do korzeni z wnętrza gleby i w efekcie zniszczyć drzewo lub krzew.