Zestaw podwójnego worka TREEGATOR® Original

Zestaw podwójnego worka TREEGATOR® Original to dwa (2) pojedyncze worki TREEGATOR® spięte razem zamkiem błyskawicznym tyłem do siebie.

Kiedy powinien zostać użyty zestaw do podwójnego worka?

Podlewając nowo posadzone drzewo o średnicy od 4 do 8 cali (100 do 200 mm), opleć pień układem podwójnego worka.

Podlewając starsze drzewa z w pełni rozwiniętym systemem korzeniowymi, konfiguracja podwójnego worka może zostać również używana jako wolnostojące rozwiązanie do nawadniania (tzn. aplikator wokół pnia - wyślij nam wiadomość e-mail w celu uzyskania dodatkowych szczegółów dotyczących tej konfiguracji.

Ile wody może pomieścić konfiguracja podwójnego worka?

Kiedy dwa oryginalne worki TREEGATOR® są spięte zamkiem błyskawicznym, tyłem do siebie, pozwala to każdemu z worków rozszerzyć się bardziej niż w normalnym układzie pojedynczym, kiedy jest opleciony i spięty suwakiem wokół pnia drzewa (konfiguracja pojedynczego worka).

Ilość wody, jaką może pomieścić każdy oryginalny worek TREEGATOR® podczas używania w konfiguracji podwójnego worka, zależy od grubości pnia, na którym jest używany.

Poniższa tabela przedstawia wykaz pojemności wody dla konfiguracji podwójnego worka:

ŚREDNICA PNIA PRZYBLIŻONA POJEMNOŚĆ WODY DLA POJEDYNCZEGO WORKA PRZYBLIŻONA POJEMNOŚĆ WODY DLA KONFIGURACJI PODWÓJNEGO WORKA
0.00 cali
(wolnostojący / nie owinięty wokół pnia)
25.0 galonów
(95 litrów)
50 galonów
(189 litrów)
4 cale
(10.16 cm)
23.50 galonów
(89 litrów)
47.0 galonów
(178 litrów)
5 cali
(12.70 cm)
23.125 galonów
(88 litrów)
46.25 galonów
(175 litrów)
6 cali
(15.24 cm)
22.75 galonów
(86 litrów)
45.50 galonów
(172 litrów)
7 cali
(17.78 cm)
22.38 galonów
(85 litrów)
44.75 galonów
(169 litrów)
8 cali
(20.32 cm)
22.0 galonów
(82 litrów)
44.0 galonów
(167 litrów)


CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Ile czasu zajmuje opróżnienie worka TREEGATOR®?

Czas potrzebny do opróżnienia worka TREEGATOR® Original wynosi około 5 do 9 godzin. Czas ten może się nieznacznie różnić w zależności od warunków pogodowych, rodzaju gleby i drzew itp.

Czas potrzebny na opróżnienie worka TREEGATOR® Jr. Pro wynosi zwykle około 5 do 8 godzin. Czas ten może się nieznacznie różnić w zależności od warunków pogodowych, rodzaju gleby i drzew itp.

Dlaczego pojedynczy cykle opróżniania worka TREEGATOR® nie zajmuje więcej czasu?

Podlewając, staramy się dostarczać wodę jak najgłębiej - niekoniecznie tak długo, jak to możliwe. Powolne podlewanie to najlepszy sposób, aby woda znalazła się głęboko pod ziemią, ale zbyt powolne podlewanie powoduje, że większość wody jest odparowywana zanim dotrze do systemu korzeniowego. Aplikatory TREEGATOR® są zaprojektowane tak, aby zapewnić głębokie nasycenie wodą bez zbędnych odpływów w najmniej potrzebnym czasie. Będziesz zatem podlewał drzewa i krzewy wydajniej i efektywniej niż konwencjonalnymi metodami, poświęcając na to mniej czasu.

Dlaczego worek TREEGATOR® nie musi być wypełniany codziennie?

Podlewanie z wykorzystaniem worka do kropelkowego podlewania drzew TREEGATOR® pozwala dostarczyć wodę głęboko pod powierzchnię gleby, bez zbędnych odpływów - za każdym razem. Oznacza to, że istnieje teraz wysokie stężenie wilgoci w glebie, z której nowo posadzone drzewo lub krzew może czerpać - potencjalnie przez kilka dni.

Również, po zastosowaniu dogłębnego podlewania, pozwalającego glebie na rozpoczęcie obsychania, stymuluje się głęboki wzrost systemu korzeniowego. Utrzymywanie gleby zbyt wilgotnej przez zbyt długi czas lub jeśli miejsce ma zły drenaż w miejscu sadzenia, może ograniczyć dostęp tlenu do korzeni z wnętrza gleby i w efekcie zniszczyć drzewo lub krzew.